• TwitterFacebookRss feed

Μουντιάλ 2022: Στην ανοικτή συχνότητα του ΑΝΤ1 όλα τα ματς από τους «8» μέχρι τον τελικό

Το Κατάρ είναι έτοιμο να φιλοξενήσει το Μουντιάλ και 64 αγώνες που η διοργάνωση περιλαμβάνει. Στην Ελλάδα, τα δικαιώματα της διοργάνωσης εξασφάλισε ο ΑΝΤ1, ο οποίος θα μεταδώσει και μέσω της συνδρομητικής του πλατφόρμας αρκετά από τα ματς.


Ωστόσο, το κανάλι του Αμαρουσίου θα προβάλει -εκτός των άλλων- μέσω της «ανοικτής» συχνότητας όλα τα παιχνίδια από τα προημιτελικά μέχρι και τον τελικό. Επίσης, σε αυτήν τη λίστα περιλαμβάνονται οι 12 από τις 16 νοκ-άουτ αναμετρήσεις.


Ουσιαστικά, λοιπόν, θα είναι ελεύθερα για το κοινό τα τέσσερα από τα οκτώ παιχνίδια της φάσης των «16», όλοι οι προημιτελικοί, οι δύο ημιτελικοί, ο μικρός τελικός, αλλά και ο μεγάλος τελικός που είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου, στις 5 το απόγευμα ώρα Ελλάδας.

O ANT1+ (η συνδρομητική πλατφόρμα) θα μεταδώσει όλα τα παιχνίδια που θα διεξαχθούν στις 12:00 και στις 15:00, θα έχει πολλά παιχνίδια από τη φάση των ομίλων με (28 μεταδόσεις), καθώς και τέσσερις απογευματινούς αγώνες (17:00) στη φάση των «16».


Η τελετή έναρξης και το ματς Κατάρ-Εκουαδόρ θα μεταδοθούν ζωντανά από την ελεύθερη συχνότητα του ΑΝΤ1, στις 6 το απόγευμα της 21ης Νοεμβρίου. Αν και το πρωτόκολλο θέλει την διοργανώτρια χώρα να δίνει το πρώτο χρονικά παιχνίδι του Μουντιάλ, οι Άραβες ζήτησαν από τη FIFA να μην παίξουν στις 12 το μεσημέρι, ώστε πριν από τον αγώνα να ετοιμάσουν ένα σόου που... επιβάλλεται στην περίσταση.

Για τον λόγο αυτό, τα παιχνίδια της Σενεγάλης με την Ολλανδία και της Αγγλίας με το Ιράν, θα προηγηθούν χρονικά και θα μεταδοθούν νωρίτερα από αυτό της οικοδέσποινας χώρας.

Μουντιάλ 2022: Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων
Πρώτη αγωνιστική

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

12:00 Σενεγάλη - Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
15:00 Αγγλία - Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Κατάρ - Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) - ΑΝΤ1
21:00 ΗΠΑ - Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1
Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή - Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1+
15:00 Δανία - Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Μεξικό - Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Γαλλία - Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1
Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο - Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1+
15:00 Γερμανία - Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Ισπανία - Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Βέλγιο - Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1
Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία - Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1+
15:00 Ουρουγουάη - Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Πορτογαλία - Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία - Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
Δεύτερη αγωνιστική

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία - Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1+
15:00 Κατάρ - Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Ολλανδία - Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία - ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1
Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία - Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1+
15:00 Πολωνία - Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Γαλλία - Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 Αργεντινή - Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία - Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1+
15:00 Βέλγιο - Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
18:00 Κροατία - Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 Ισπανία - Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1
Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1+
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1


Τρίτη αγωνιστική

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ - Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
17:00 Ολλανδία - Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1
21:00 Ιράν - ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Ουαλία - Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1
Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία - Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1+
17:00 Τυνησία - Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 Πολωνία - Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 Σαουδική Αραβία - Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1+
Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς - Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
17:00 Κροατία - Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1
21:00 Ιαπωνία - Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 Γερμανία - Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1+
Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα - Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1
17:00 Νότια Κορέα - Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Σερβία - Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 Καμερούν - Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

17:00 1Α - 2Β, (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1+
19:00 1C - 2D, (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1
Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D - 2C, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 1B - 2A, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1
Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε - 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1+
21:00 1G - 2H, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1
Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F - 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1+
21:00 1H - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

19:00 QF1: W53 - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00 QF2: W49 - W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1
19:00 QF4: W51 - W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 - W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
21:00 SF2: W59 - W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 Μικρός Τελικός (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1
Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 Τελικός - (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1

 

 


Κέρδος online   2/8/2022 9:45

Σχόλια:

Ονομα:
Σχόλιο: